Zen Fogyasztó – Zsírégető Cellulit Masszázs

Mi az a cellulit?
A cellulit az, amit sokan narancsbőrként ismernek. A cellulit voltaképpen a zsírsejtek bőralatti, bőrfelszínen megjelenő horpadásos kitüremkedése. A narancsbőr nevet a bőr hepehupás felszíne miatt kapta. Ennek oka, hogy a zsírsejtek közötti rostok a bőrt az izomzat felé húzzák.
Miért alakul ki a narancsbőr?
A cellulit kialakulásának számos lehetséges oka lehet, elsőként érdemes megemlíteni a genetikánkba kódolt hajlamot. Ez önmagában még nem feltétlenül ok a narancsbőr kialakulására.
A kor maga nem feltétele, mivel már akár fiatal korban is megjelenhet, ennek oka leginkább a hormontartalmú készítmények. Jellemzően inkább a 35-40 éves korú nőknél alakul ki a narancsbőr.
Napjainkban az ülőmunka a legnagyobb ellenségünk. Nem csak a cellulit esetében, ugyanis csökkenti a nyirok és vérkeringést is. Amitől nem tudnak távozni a salakanyagok a test ezen területéről. Ez alulműködést eredményezhet a szervezet más pontjain, ami csökkenti a teljesítményünket, amit pedig a jól ismert stressz követ.
Sajnos a rohanó világ sem tesz neki valami jót, igazából ez az élelmiszerek fogyasztásában csapódik le.
Már 20-30 éves nők 50%-nál megjelenik ez a probléma.
Amikor ezek a sejtek gombszemből babszem méretűvé válnak, akkor lelassul a sejtek anyagcseréje és terhesség idején a bőr jobban elveszíti rugalmasságát.

Hogyan ismerhető fel a narancsbőr?
Első körben hízékony tájon érdemes körbenéznünk, ilyen a: has, comb, csípő, fenék és a karok. A hízás alapvetően nem jelent még cellulitot, egészen addig, míg a bőrünk feszes marad.
A narancsbőr felismerhető jele a laza bőr, és tág pórusok, egyenletlen bőrfelszín. És ha meg akarunk bizonyosodni, csípjük össze bőrünket és ha nem látható apró, a narancsbőrre hasonlító elváltozás (gödröcskék), akkor jelenleg ezzel a problémával nem kell küzdenünk.
Hogyan nyújthat megoldást ebben az anti-cellulit alakformáló-zsírégető masszázs?

Brit kutatások szerint a zsírégető masszázs ajánlott időtartama legalább 45 perc, a kezelés hatékonyságát és intenzitását az utána lévő percekben fejti ki.
Ezek a sejtek, amik vizet és lerakodott méreganyagokat tartalmaznak, az erőteljes és intenzív fogásoknak és az erre a területre kifejlesztett olajoknak köszönhetően kipukkadnak. Ezt a folyamatot erősíti a köpöly is, amivel komoly méregtelenítő hatást tudunk elérni.
Ajánlott minden kezelés után legalább 1 liter vizet meginni és/vagy salaktalanító teát.
Akik tényleg komoly változást szeretnének elérni a zsírégető masszázzsal ajánlatos a kúraszerű végzése, ami jellemzően 10-12 alkalmat jelent. Hetente 2-3 alkalommal. De legalább 1 szünnapot kell tartani a kezelések között.
A kezelés azért is ajánlott kúraszerűen, mert a masszőr segít abban, hogy a kívánt területre összpontosítsuk a kezelést, így hatékonyan beosztva a kezelések idejét és folyamatát.
Segíti a kezelést ha naponta legalább megiszunk 2 liter vizet, ami biztosítja a bőr rugalmasságát és a salakanyagok távozását testünkből.
Aki jól bírja az éppen nem túl simogató kezelést, 90 perces masszázzsal is megajándékozhatja magát. A masszázst egy speciális kefével végzem és ehhez használok zsírégető és anticellulit gélt.

“Akkor ha eljövök egy teljes kúrára vége a narancsbőrnek és karcsú leszek?”
Biztos nem ezek a sorok fogják hozni a legtöbb vendéget a számomra.
Önmagában semmi sem elég. Ha szeretnénk, hogy a masszázskúra hatékony legyen, akkor nem lesz elég a pénztárcánkba nyúlni, szükséges némi fokozatos életmód váltás is. Ami annyit tesz, hogy oda kell figyelni az elfogyasztott élelmiszerekre. A cukor nagy ellenfele céljainknak. Napi 2 liter folyadék, sok gyümölcs és zöldség fogyasztása segít minden mennyiségben és formában. 🙂
Heti rendszerességgel, 2-3 alkalommal 30-45 perc mozgás, a gyors séta, kocogás és a torna kiváló.
Nem az a lényeg, hogy kidöntsük magunkat, csak beindítsunk egy rendszert, ami szokásunkká varázsolódik 20-30 nap alatt. Hozzávetőleg ennyi idő kell, míg egy pozitív szokás beépül és automatikussá válik a mindennapjainkban.

Győr belvárosában a Richter teremtől 1 percre. Árpád út 25. (ingyenes parkolással)
Időpontfoglalás: +36/30-65-44-241
A masszázs ellenjavallatai
Vannak olyan esetek, amikor a testben olyan folyamatok mennek végbe, amikor nem ajánlott a masszázs. Ezekben az esetekben hátrányosan hatna a jelenlegi állapotra.
Az alábbi esetekben TILOS masszázst igénybe venni!
- akut gyulladás esetén
- lázas betegnek
- súlyos szív- vagy keringési gondokkal küszködőknek
- daganatos betegeknek
- fertőző betegség (bőrgomba, himlők,TBC) esetén
- menstruáció első 3 napján, terhesség alatt
- közvetlenül műtéti beavatkozás után
- csonttörések, csontritkulás előrehaladott állapotában
- ha a kezelés után véraláfutások jelennek meg
- magas vérnyomás, súlyos szívbetegségek, érelmeszesedés esetén
- ha a kezelt testrész jobban fáj a masszázs után, mint előtte
- közvetlenül műtét után elzáródott betegség (érszűkület, visszér, trombózis)
- fokozott vérzékenység (vérömleny)
- pszichiátriai esetekben (skizofrénia, epilepszia, klausztrofóbia)
- cukorbetegség előrehaladott állapotában (fekélyes alsó végtag)