3 +1 egyszerű dolog amivel biztosan egészségtelen maradhatsz ha végig csinálod…
Hagyj fel a rendszeres vízivással! Testünk 50%-70% -át víz alkotja. Hát akkor minek még több??
De ezt már te is tudod. Akkor most mondok valami újat!
„Napi 2-2,5 liter folyadék” – Attól függ! Milyen a testsúlyod? Sportolsz? Vagy intenzív fizikai munkát végzel? Milyen éghajlaton élsz? Ezekre mind érdemes odafigyelni, amikor valaki próbálja beállítani a napi folyadékbevitelét.
A legfontosabb élettani folyamatokhoz megfelelő mennyiségű víz szükséges. Ilyen példának okáért a vérkeringés is, ami megfelelő mennyiségű és minőségű vízfogyasztás esetén stabilizálja a vérnyomást, hozzájárul az emésztési folyamatokhoz, segíti a felszívódást és a toxikus anyagok a folyadék közreműködésével távoznak szervezetünkből. Valamint nagy szerepe van a sav-bázis kiegyensúlyozásában szervezetünkben.
Gyakran észrevesszük magunkon és környezetünkön is, hogy gyanúsan sokan lehetnek azok, akik kitűzték maguk elé célul a totális dehidratációt.
Szeretném megnyugtatni őket, hogy a tudattalan folyadékmegvonás következményei rövid lefolyásúak.
Gyakorlatilag 4-5 napig bírja víz nélkül a szervezünk. Természetesen akik ennyire nem kitartóak a nem ivásban, azoknak is hosszú távon meg van a fent említett élettani folyamatok romlásának esélye a napi 1-2-3 pohár folyadék bevitelével.
Persze megértem azon tudatos emberek táborát is, akik nem értenek egyet a vízmegvonás módszertanával.
Egy hasznos tipp lehet:
Azoknak, akik szeretnék testüket megajándékozni a víz természetes és egyszerű, ám annál jelentősebb pozitív élettani hatásmechanizmusával, de hajlamosak megfeledkezni a napközbeni rendszerességéről:
Nekik azt tudom javasolni, hogy állítsanak okos telefonjukon emlékeztetőt, ami jelzi: ’Igyál!’. J Ugyanis az sem valami egészséges, ha „Jajj, elfelejtettem inni! Na, most bevágok 1 litert”.
Törekedjünk arra, hogy az átlagos napi 2 liter folyadék egyenletesen jusson a szervezetünkbe.
2. Ne hogy megmozdulj!
Olykor érdemes úgy tekinteni testünkre, mint egy autóra!
Hogyan is néznek ki azok az autók, amiket nem szervizelnek rendszeres időközönként vagy nem is indítanak be hosszú ideig? De hagyjuk is az autókat, nem is igazán értek hozzájuk. J
Ha sikerül teljes mértékben elhagynunk a testmozgást akkor már jó úton haladunk, hogy a nyirokáramlást a lehető leglassabbá tegyük.
A nyirokrendszerüknek ahhoz, hogy jól tudjon működni, szüksége van izmaink és ízületeink mozgására, mivel ez hajtja a nyirokkeringést és nyirokfolyadékot.
A mozgás elhagyásnak negatív eredményeként az izmok nehezebben tudják leadni a salakanyagokat.
Valamint természetes mozgás hiányában nem sok ízületi folyadék termelődik, ami nagymértékben hozzájárul a merev és görcsös ízületekhez, izmokhoz.
Ja és a fenti problémák kialakulását még fel lehet gyorsítani egyoldalú monoton munkavégzéssel, legyen az irodai vagy fizikai munka és emellé helytelen testtartás.
Na jó, de mi van akkor ha én nem szeretnék ide tartozni??
Akkor az egyik legértékesebb dolgot kell adnod az életedből! Ez az időd lesz!
Nem kell hozzá se az éppen aktuális menő edzésforma, vagy csinos és drága felszerelés vagy tréningruha, csak az időd!
A legjobb tippem:
Napi 15 perc jóga! Ennyi!
Jó, de nem tudom, hogyan kell jógázni!
Természetesen a legjobb, ha valahova el tudsz járni, hogy ott egy szakképzett jógatanár instruálni tudjon téged. De nem feltétlenül szükséges!
Ma már a https://www.youtube.com/ – on számos remek jógagyakorlatot lehet találni, így a lehetőség adott! Mit gondolsz?
Parázd szét magad mindenen!
De tudod mi a legjobb ebben?
Az, hogy minden lehetséges feltételét megteremtette a mai ember, hogy stresszben élje le az egész életét!
Nagyon fontos lenne a minőségi kikapcsolódás, ami lehet egy közös program is vagy relaxáció.
A lényeg az, ha mentálisan képtelenek vagyunk kikapcsolódni, akkor lehet számítani rövid időn belül görcsös fájdalomra a fej, nyaki, vállövi régióban. Ez megzavarhatja a nyugodt alvást is.
Ezzel az lehet a gond, hogy az ember képes alkalmazkodni a stresszhez, így meglehet, hogy valaki folyamatosan feszíti az egyik testrészét, anélkül hogy ezt észrevenné.
A két leggyakoribb jelensége a stressz kialakulásának:
Nincs elég! Ez ma már kulcsszóvá vált. Ez most már szinte mindenre lehet mondani: nincs elég időm, pénzem, lehetőségem, kedvem, türelmem, energiám…, ami igaz is lehet, vagy talán az is!
Önértékelési problémák! Oké, ez egy elég kemény pont! Ki is az értékes ember? Mi alapján értékeljük magunkat és másokat?
Persze-persze ha megállítanának az utcán, hogy ezt a kérdést feltegyék, nekünk a többség azt mondaná, amit elméletben gondol az emberi értékekről. Ugyanakkor valóban ezzel az értékrenddel is azonosul a mindennapokban?!
Egy bölcs ember egyszer azt mondta: A társadalmi értékek abban tükröződnek le, hogy hogyan viszonyulnak a gyengékhez és öregekhez a jobb helyzetben lévők.
+1 Nem szabad megajándékoznunk magunkat! Mivel nem is érdemlem meg és amúgy is még nem fáj!
Ez részben kapcsolódik az előző ponthoz, de nem feltétele annak, hogy teljesen egészségtelenek legyünk.
A test meghálálja, ha odafigyelnek rá a fent említett módokon. Ebben a masszázs is sokat segíthet.
Serkenti a vér- és nyirokkeringésünket, emeli a véroxigén szintet. Ez azoknál sokat jelenthet, akik mozgás hiányában vannak, irodai munkát végeznek vagy intenzív fizikai terhelés alatt vannak; segít lelazítani a megfáradt, merev izmaikat.
A masszázs köpölyözéssel kiegészítve sokat segíthet a méregtelenítési folyamatok beindításában is, ugyanis masszázst követően a salakanyagok távozásnak indulnak szervezetünkből, ehhez viszont megfelelő mennyiségű folyadékot kell inni!
A stressz oldására is remek gyógyír lehet egy masszázs, segíthet a relaxációban, így elménk is megpihenhet.